Header Graphic
 

 

Program 2009-2013

   PRINT    

 

BARN OG UNGE

A.Samenes Folkeforbund vil arbeide for at barn og unge får god opplæring og innblikk i samiske forhold. Samisk kulturopplæring til denne gruppen vil på sikt gjøre at samisk blir mer intrigert i storsamfunnet.
  Ved et samisk magasin for barn/ungdom skal sikres et fast tilskudd
  Musikk som er tilpasset ungdom, såkalt ny samisk musikk skal kunne få økt utgivelsestøtte.
  Det gis støtte til lokale fritidstiltak som stimulerer barn og unge til å ivareta og utvikle samisk språk og kultur.
Det gis støtte til gratis kursvirksomhet i samiske emner.

B.Samenes Folkeforbund vil arbeide for at barn og unge gis et innblikk i alle deler av det samiske samfunns oppbygging på alle nivåer.
Barn og ungdom generelt må få opplæring og forståelse for at Norge er etablert på territoriet til to folk, samer og nordmenn.


 

 

Back to top 

  Folkekulturforbundet

  SFF gruppe pa facebokk

 
Lokale valgprogram
Sør-Norge
Østre valgkrets
Nordre valgkrets

Vesthavet valgkrets

Valgkrets 4. Gaisi
Sørsameområde



Presseklipp 

 Etablering av et samisk senter i Bjerkvik i Nordland. Det liker ikke nestleder i styret Várdobáiki samisk senter.

Leder Odd-Roar Strømme i Samenes Folkeforbund, SFF, mener det er behov for et slikt senter. Derfor planlegger de et slikt senter til Bjerkvik i Nordland. Les mer

Tre-språklig språksenter    

Det nærmer seg oppstart av landets første tre-språklige språksenter, Mangfold styrker, i Storfjord kommune. Les mer


SFF Nett Opp Nu 



+ Regionmøte

Julebord Loabagàiddie Siida.Les mer